woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
http://thesispublication.com/
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :thesis
تاريخ: ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۳:۱۰

ترجمه مقاله : در قرن بيست و يكم يكي از مواردي كه باعث رونق و رواج يافته هاي علمي و پژوهشي جديد شد ، ترجمه مقاله بوده است . از ترجمه مقاله مي نوان به عنوان پلي ميان علم هاي تمام كشور ها ياد كرد . ترجمه مقاله عموما به بيان مختصري از ترجمه كتاب ، ترجمه پايان نامه و يا يك ترجمه مقاله ISI مي پردازد .

در ادامه با ما همراه باشيد تا شما را به طور كامل با ترجمه مقاله و انواع آن آشنا كنيم .

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

چه نكاتي را بايد در ترجمه مقاله رعايت كنيم ؟

در عصري كه پيتر نيومارك (يكي از چهره‌هاي شاخص در بنيان گذاري مطالعات ترجمه در دنياي زبان انگليسي  ) آن را عصر ما قبل زبانشناسي ترجمه مي‌نامند، بحث درباره ترجمه، راجع به يك سوال عمومي تشكيل مي يافت و آن اين بود كه «آيا ترجمه مقـاله بايد به شيوه آزاد انجام گيرد يا روش لغوي» نظريه‌پرداز جواب خود را به شكلي  تجويزي و با رجع به يكي از چهار ويژگي فرهنگي، اخلاقي ، زباني و زيبا شناختي روشن مي‌كند.

رعايت ويژگي فرهنگي در ترجمه مقاله

الف. ترجمه وسيله اي براي انتقال فرهنگ است.در زمينه ترجمه مقاله تخصصي , تكست اصلي را تا آنجا كه امكان دارد بايد عوض كرد تا با فرهنگ مقصد همرنگ شود.

ب. ترجمه وسيله اي فرهنگي است. در زمينه ترجمه مقاله تخصـصي, تكست اصلي را بايد با حداقل تغييرات ممكن ترجمه كرد تا روشنگر روش فكر و فرهنگ جامعه اي ديگر باشد.

دقت در رعايت ويژگي زباني در ترجمه مقاله

الف. در زمينه ترجمه مقاله تخصصي , مترجم  ترجمه مقاله تخصـصي بايد تا حد ممكن لغات و استعارات نگارنده متن را استفاده كند و از اين طريق زبان مقصد را اشباع  كند.

ب. در زمينه ترجمه مقاله تخـصصي  ,مترجم بايد تا حد  ممكن از استفاده لغات و استعارات نگارنده كه زبان مقصد  را تباه مي‌كند  اجتناب نمايد .

رعايت ويژگي اخلاقي در ترجمه مقاله

الف. مترجم در هنگام ترجمه تخصصي مقاله بايد  كلمه به كلمه به نويسنده وفادار باشد.

 ب. مترجم بايد به  اصل  متن متعهد باشد.

 ويژگي  زيبا شناختي در ترجمه مقاله

الف. مترجم در هنگام ترجمه مقاله تخصـصي بايد با رد يا تاييد قراردادهاي عرفي زبان مقصد اشنا باشد.

 ب. مترجم بايد غرابتِ زبانيِ تكست اصلي را به حداقل ممكن برساند و زبان ترجمه را تا حد ممكن شفاف و رسا كند

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

معمولا چه كساني نيازمند ترجمه مقاله هستند ؟

اين امر بسيار واضح و مبرهن است كه هر شخص كه در جامعه زندگي مي كند به ترجمه نياز دارد . اما ترجمه مقاله به صورت اختصاصي مخاطبان خاصي دارد .مي توان گفت دانشجويان ، پژوهشگران ، اساتيد ، مبلغان دانش و … از مخاطبان اصلي ترجمه مقاله هستند.

با گسترش علوم فنون با حجم عظيمي از اطلاعات روبرو شده ايم . اين اطلاعات روزانه به سايت ها ، كتاب ها و مقالات بسياري تبديل مي شوند . اطلاعات مربوط به علوم و فنون در هر كشور به زبان رسمي همان كشور منتشر مي شود .

بنابراين لازمه پيشرفت هر كشور و به تبع آن شركت هاي بازرگاني ،دانشجويان و اساتيد،اين است كه دانش خود را به واسطه اين علوم افزايش دهند. اما از آنجايي كه اين مقالات و كتاب ها اغلب به زبان رسمي كشور ديگري است، نياز دارند تا آن ها را به زبان مقصد خود ترجمه كنند.

آنچه امروزه از اهميت بالايي در بين  دانشجويان،اساتيد دانشگاهي و پژوهشگران بسيار اهميت دارد ترجمه مقالات و تحقيقات از زبان انگليسي به فارسي است. زبان انگليسي دومين زبان دنيا محسوب مي شود و امري طبيعي است كه بيشتر كتاب ها،مقالات ، پژوهش ها، تحقيقات و پايان نامه به اين زبان باشد. بنابراين اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران ناگزيرند مقالات و كتاب هاي خود را از زبان انگليسي به فارسي  و يا بر عكس برگردانند.

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

جايگاه ترجمه مقاله در ميان مشاغل و دانشگاه ها چيست ؟

مراكز علمي و تحقياتي و شركت هاي بزرگ براي توسعه حيطه شغلي و فعاليت خود ، نياز دارند آثار علمي منتشر شده را به زبان خود برگردانند.

در صورتي كه اين مقالات به درستي ترجمه شوند و بتواند روح مطلب را به درستي انتقال دهند ، سبب ارتقاي علمي و فرهنگي كشور ها و مركز علمي و پژوهشي خواهند شد .

در روند ترجمه مقاله براي اينكه مفاهيم به درستي از زباني به زبان ديگر ترجمه شوند رعايت قوانيني بايد صورت گيرد.

براي اينكه ترجمه مـقاله خوبي داشته باشيم بايد درك درستي از معناي صحيح واژه ها ، محتوا و سبك هاي نوشتاري و گرامري داشته باشيم. علاوه بر اين تخصص لازم در زمينه ترجمه مورد نظر يكي از اركان اصلي ترجمه مقاله است.

همين موضوع اهميت ترجمه را نشان مي دهد. مقاله اگر داراي كلمات محاوري و يا كلماتي با چند معني باشد كار كمي مشكل به نظر مي رسد . ترجمه متون انگليسي داراي زواياي مختلفي است و حيطه هاي شغلي زيادي را در بر مي گيرد.

ترجمه مـقاله از جمله ترجمه هاي تخصصي است كه نيازمند تخصص و تبحر بسياري است . ترجمه مـقاله در هر زمينه اي متفاوت است.

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

انواع ترجمه مقاله :

ترجمه مـقاله بسته به حوزه كاربردي آن انواعي دارد كه در ادامه به چند مورد از عناوين آن ها اشاره خواهيم داشت .

ترجمه مقالات بازرگاني

مقالت بازرگاني معمولا براي كساني كه در حوزه صادرات و واردات و قرارداد هاي بين المللي فعال هستند حائز اهميت است . مترجمي كه در اين حوزه فعاليت مي كند بايد با تمام مطالب تجاري و تخصصي تجارت آشنايي كامل داشته باشد. در اين صورت ترجمه كمترين اشكال را خواهد داشت. 

ترجمه مـقاله اداري

اين نوع از ترجمه مناسب شركت هاي بين المللي و اداراتي است كه حوزه هاي كاربريشان جهاني است. ترجمه اين مقالات مي تواند به بهبود و رشد اين شركت ها در سطح بين الملل كمك وافري كند . اين نوع ترجمه مقالات و پژوهش هايي كه در اداره در قالب نشريه و يا مقاله چاپ مي شوند را در بر مي گيرد.

ترجمه مقاله دانشجويي

ترجمه مقالات دانشجويي پركاربردترن نوع ترجمه است كه روزانه افراد زيادي براي ترجمه مقاله از انگليسي به فارسي و فارسي به انگليسي به موسسات ترجمه مراجعه مي كنند. معمولا دانشجوياني كه قصد دارند پايان نامه هاي خود را به پژوهش هاي خارجي ارجاع دهند نيازمند ترجـمه مقاله دانشجويي هستند . 

ترجمه مقاله علمي و تخصصي

ترجمه مقالات علمي و تخصصي نيازمند مترجماني خبره و با تجربه است كه با كلمات و رشته هاي مربوطه آشنايي كامل داشته باشند،تا ترجمه اي كامل و بدون خطا داشته باشند.ترجمه مقالات علمي و تخصصي شامل موارد زير است .

ترجمه مقاله ISI

ترجمه مـقاله ISI فرآيندي است كه در آن ترجمه مـقاله isi از زبان بيگانه به طور مثال ترجمه مـقاله isi زبان روسي به زبان مادري يعني زبان پارسي و يا بالعكس از زبان مادري مان به زبان بيگانه صورت مي گيرد. اين نوع از ترجمه مختص پژوهشگراني اسن كه ماليند مقالاتشان در مجلات معتبر چاپ شود . بنابراي مترجم مقاله اي اس اي بايد بسيار متبحر و خبره باشد .

ترجمه مقاله ISC

يكي از مقاله هاي معتبري كه داشتن آن ارزش بالايي براي دانشجويان خواهد داشت مقالات ISC مي باشد. بنابراين فرهيختگان و محققان كشور هاي مسلمان براي چاپ مقاله خود در اين مجله بايد آن را به طور دقيق و بدون خطا و لغزش ترجمه كنند.

ترجمه مـقاله اسكوپوس (SCOPUS)

اكثر مجلات ليست شده در فهرست اسكوپوس به زبان انگليسي منتشر مي‌شوند با اين حال مجلاتي به ده‌ها زبان زنده دنيا در اين ليست وجود دارد. بنابراي ترجـمه مقاله اسكوپوس براي چاپ در اين مجله بسيار حائز اهميت است.

ترجمه مقاله پابمد (PUBMED)

مجلات نمايه شده در پابمد (pubmed) مجلاتي هستند كه براي گروه علوم پزشكي و زيست شناسي مناسب هستند و داراي ايندكس pubmed پابمد هستند . در حال حاضر پايگاه اطلاعاتي پابمد pubmed بيش از ۱۶ ميليون مقاله و بيش از ۴۵۰۰ ژورنال هاي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي، پرستاري، دامپزشكي، و علوم پايه پزشكي و غيره را داراست. بنابراين براي پيشرفت در حوزه هاي پزشكي و زيستي نيازمند ترجـمه مقاله پابمد (PUBMED) هستيم .

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

موسسه ترجمه مقاله paper Translate

paper Translate خدماتي ارزنده در زمينه ترجمه مـقاله ارائه مي دهد ، تمام كساني كه از خدمات ترجمه موسسه ما استفاده كرده اند ، به امر اذعان داشته اند كه كيفيت عالي ، قيمت مناسب و همينطور تحويل كار ترجمه در كمترين زمان از ويژگي هاي بارز موسسه ماست .

اين مجموعه با چند سال تجربه در امر ترجمه تخصصي مقالات اي اس اي و با همكاري تعدادي از اساتيد زبان انگليسي و مترجمان حرفه اي، آمادگي دارد مقالات انگليسي مورد نظر شما را با ترجمه ارزان ، فوري ، سريع  به زبان فارسي ترجمه نمايد.

خدمات ويژه موسسه paper Translate در حوزه ترجمه مقاله

موسسه paper Translate در زمينه ترجمه مقـاله خدمات ويژه اي را ارئه مي دهد كه شما با توجه به نياز خود مي توانيد آن ها را نتخاب كنيد .

ترجمه مقاله تخصصي

ترجمه مقاله ارزان

ترجمه مقاله فوري

ترجمه مقاله فوري يك روزه

ترجمه مقاله دانشجويي

ترجمه مقاله علمي و پژوهشي

ترجمه مقاله فارسي به انگليسي

ترجمه مقاله انگليسي به فارسي

نويسنده :thesis
تاريخ: ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۴:۵۱

تبديل پايان نامه به كتاب

| مهم ترين مرحله تبديل پايان نامه به كتاب ، تعيين هدف است . بايد در مورد اين موضوع فكر كنيد كه آيا هدف از چاپ كتاب ، تقويت و ارتقا رزومه تحصيلي است و يا ميخواهيد از طريق اين كتاب به كسب در آمد بپردازيد؟ 

ابتدا در فايل اصلي پايان نامه ، تمامي جملاتي كه كلمه پايان نامه در آن ميباشد را با كلمه كتاب ، جايگذاري نماييم.

در بخش هاي نتيجه گيري و گزارشات ، بسته به موضوع و نوع پايان نامه ميتوانيد آن را به كل حذف كنيد و يا با اعمال تغييرات و گسترش آن ، ميتوانيد گزارش را جامعتر و بزرگتر نماييد..

همچنين بايد كلماتي از قبيل استاد مشاور ، راهنما و... را حذف كنيد.

در بخش مقدمه ، توصيه ميشود آن را به اساتيد دانشگاه خود بسپاريد تا با تجربه گرانبهاي آنان ، بار علمي اثر خود را بالاتر ببريد .

– آخرين بخش تبديل پايان نامه به كتاب ، صفحه آرايي و طراحي جلد آن است . بخش صفحه آرايي مرتبط با سليقه صفحه آرا است اما سعي كنيد در طراحي جلد ، خودتان ايده پردازي كنيد . زيرا دانسته هاي شما در رشته و موضوع پايان نامه و كتاب خود از هر فرد ديگري بالاتر است .

مراحل چگونگي تبديل پايان نامه به كتاب

در ابتدا فايل كتاب بايد تايپ ، و صفحه آرايي و ويراستاري شود. .

بعد بايد هزينه چاپ كتاب تعيين شود و قرار داد منعقد شود و فايل نهايي كتاب به انتشارات تحويل داده شود. .

مراحل اداري چاپ كتاب(مانند اخذ شابك ،اخذ فيپا و اخذ مجوز ارشاد) توسط انتشارات انجام ميشود . كه بعد از اخذ مجوز ، طرح جلد طراحي شده و چاپ كتاب انجام ميشود. .

چاپ كتاب با تيراژ كم

چاپ كتاب حتي يك جلد با قيمت مناسب و كيفيت حرفه اي و زمانبندي دقيق توسط موسسه پيشگامان مسير دانش انجام ميشود.

موسسه پيشگامان مسير دانش براي آن دسته از دانشجوياني كه مايلند پژوهش ها و تحقيقات برجسته خود را به شكل كتاب در تيراژ محدود منتشر كنند، خدمات ويژه اي را در نظر گرفته است.
همين طور نويسندگان و پژوهشگراني كه نگران هزينه هاي چاپ كتاب هستند و از موفقيت آثار خود در زمينه فروش مطمئن نيستند ، مي توانند در ابتدا كتاب هاي خود را در تيراژ محدود به چاپ برسانند تا دچار ضربه هاي اقتصادي نشوند. موسسه پيشگامان مسير دانش خدمات مهمي را در اين زمينه ارائه مي دهد.
چاپ كتاب با تيراژ كم ، چاپ كتاب فوري  ،چاپ كتاب رمان و شعر

هزينه چاپ كتاب

مسئله و دغدغه هزينه چاپ كتاب همواره براي هر نويسنده و پژوهشگري مورد اهميت بوده است بوده و همچنان با گذشت سال‌هاي سال از ورود صنعت چاپ و نشر به ايران اين دغدغه پيش روي اهالي كتاب قرار دارد.
براي كم كردن هزينه چاپ كتاب در ايران راه‌هاي مختلفي براي نويسنده وجود دارد.
با جستجويي ساده در اينترنت به راحتي مي‌توان با بسياري از انتشارات‌هايي آشنا شويد كه شما را به چاپ كتاب‌تان تشويق مي‌كنند. اين مراكز قيمت چاپ را به صورت اينترنتي اعلام ميكنند و نويسنده جوان كه بدون شك شوق چاپ اولين نوشته اش را دارد به آساني خام تبليغات مي‌شود.

چاپ كتاب

براي نوشتن يك كتاب علاوه بر موضوع يكتا بايد به نكات ويرايشي و فني آن نيز آشنا باشيم . بايدبدانيم هر قسمت از كتاب را چگونه ويراستاري كنيم .هر كتابي داراي بخش هاي مشخص و تعريف شده اي مي باشد كه بر اساس آنها نوشته و به چاپ مي رسد.
 براي اينكه چاپ كتاب شما با موفقيت انجام شود و بتوانيد مخاطبين بسياري را جذب كنيد بايد در ابتدا به اصول پيه نويسندگي آشنايي داشته باشيد .اگر بتوانيد ملاك هاي اصلي در نوشتن كتاب را ياد بگيريد، مسير حرفه‌اي شدن در نويسندگي را طي خواهيد كرد.

براي ما، يادگيري زبان فارسي بديهي به نظر مي‌رسد، فكر مي‌كنيم زبان فارسي چيزي است كه از بدو تولد باماست. در صورتي اگر مي‌خواهيم نويسنده‌اي حرفه‌اي شويم بايد براي يادگيري و تقويت فارسي، بيش از هر زبان ديگري وقت بگذاريم.

اگر واقعاً شيفته و تشنۀ نوشتن هستيم، بايد نگراني از بي‌استعداد بودن را به‌كل كنار بگذاريم، نويسنده مي‌نويسند، حتي اگر تمام عالم به او ثابت كنند كه هيچ استعدادي براي نوشتن ندارد. 
در اوايل شروع كار نوشتن و تمرين نويسندگي بهتر است به نوشتن خاطرات روزانه‌مان اكتفا كنيم، اگر نوشتن خاطرات و يادداشت روزانه را به عادت ثابت خودمان تبديل كنيم، اولين قدم مهم و جدي براي نويسنده شدن را برداشته‌ايم.

موضوع:
برچسب‌ها: تبديل پايان نامه به كتاب،

نويسنده :thesis
تاريخ: ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۴:۲۱

آموزش انجام پايان نامه سور دانش

هزينه آموزش انجام پايان نامه مديريت فناوري و اطلاعات : هدف از تشكيل دوره مديريت فناوري اطلاعات، تربيت نيروي انساني متخصص در سازمان ها اعم از دولتي، خصوصي، توليدي و خدماتي است.
چنانچه براي شما دانشجويان هزينه آموزش انجام پايان نامه مديريت فناوري و اطلاعات امري مهم ميباشد و به دنبال آموزش انجام پايان نامه و شركت در كلاس هاي آموزشي با هزينه معقول ميباشيد مي توانيد با موسسه سور دانش هماهنگي لازم را انجام دهيد.

هزينه آموزش انجام پايان نامه مديريت دولتي:رشته مديريت دولتي اولين بار در سال ۱۳۳۳ تحت عنوان علوم اداري در موسسه علوم اداري زير نظر دانشكده حقوق دانشگاه تهران با همكاري دانشگاه كاليفرنياي جنوبي برگزار شد.
چنانچه براي شما دانشجويان هزينه آموزش انجام پايان نامه مديريت دولتي ملاك مهمي ميباشد و به دنبال آموزش انجام پايان نامه و شركت در كلاس هاي آموزشي با هزينه معقول ميباشيد مي توانيد با موسسه سور دانش هماهنگي لازم را انجام دهيد.

هزينه آموزش انجام پايان نامه مديريت تكنولوژي : رشته مديريت تكنولوژي يك تخصص ميان رشته اي مي باشد كه بين علوم مختلف از جمله علوم طبيعي ، اجتماعي ، تجزيه صنعتي ، تئوري كسب و كار و مهندسي ارتباط برقرار مي نمايد .
چنانچه براي شما دانشجويان هزينه آموزش انجام پايان نامه مديريت تكنولوژي ملاك مهمي ميباشد و به دنبال آموزش انجام پايان نامه و شركت در كلاس هاي آموزشي با هزينه معقول ميباشيد مي توانيد با موسسه سور دانش هماهنگي لازم را انجام دهيد.

بهترين موسسه آموزش انجام پايان نامه مديريت : يكي از پرطرفدارترين رشته هاي علوم انساني مديريت است، چرا كه جذابيت هاي اين رشته و گرايش هاي متنوع آن توجه بسياري از فارغ التحصيلان رشته هاي ديگر را نيز به خود جلب كرده و باعث ايجاد رقابت شديد بين داوطلبان شده است.
فارغ التحصيلان رشته مديريت براحتي مي توانند در سطح مديران اجرايي در سازمانهاي صنعتي، بازرگاني و دولتي مشغول بكار شوند.

دانشجويان اين رشته براي كسب مدارج بالاتر و موفقيت بيشتر دراين راه به ارائه پايان نامه اي با شاكله اي قوي نياز دارند كه موسسه سور دانش با برگزاري كلاسهاي آموزش انجام پايان نامه مديريت در زمينه آموزش موضوعات مربوط به پايان نامه دانشجويان را ياري مي كند.

 بهترين موسسه آموزش انجام پايان نامه مديريت

قبل از اقدام به شروع فعاليت در رابطه با پايان نامه بايد اين نكته را در نظر داشت كه فعاليت درحوزه پايان نامه مديريت داراي ويژگي هاي بسيارپيچيده اي ميباشد.

 قبل از هر چيز انتخاب موضوع مناسب براي  پايان نامه مديريت با توجه به نياز هاي روز جامعه و بر اساس كارايي موضوع پايان نامه انجام ميگيرد وموضوعي كاربردي و با قدرت دفاع بالا براي دانشجويان انتخاب مي شود .
در همين راستا تيم آموزشي سور دانش با آموزش انجام پايان نامه در كلاسهاي آموزش انجام پايان نامه مديريت در طول دوره دانشجويان اين رشته را ياري خواهد داد، تا به بهترين نحو ممكن  پروسه پايان نامه خود را به اتمام برسانند.

آموزش غيرحضوري انجام پايان نامه حقوق عمومي : يكي از علوم اصلي علم حقوق،حقوق عمومي است كه قواعد مربوط به سازمان دولت و طرز عمل آن و مقررات مربوط به سازمان‌هاي دولتي و به طور كلي روابط بين مردم و دولت را تنظيم مي‌كند. درگذشته به اين علم حقوق سياسي مي گفتند.

دانشجويان اين رشته براي كسب مدارج بالاتر و موفقيت بيشتر دراين راه به ارائه پايان نامه اي با شاكله اي قوي نياز دارند كه موسسه سور دانش با برگزاري كلاسهاي آموزش انجام پايان نامه در زمينه آموزش موضوعات مربوط به پايان نامه دانشجويان را ياري مي كند.

 آموزش غيرحضوري انجام پايان نامه حقوق عمومي

قبل از اقدام به شروع فعاليت در رابطه با پايان نامه بايد اين نكته را در نظر داشت كه فعاليت درحوزه پايان نامه حقوق عمومي داراي ويژگي هاي بسيارپيچيده اي ميباشد.

 قبل از هر چيز انتخاب موضوع مناسب براي  پايان نامه حقوق عمومي با توجه به نياز هاي روز جامعه و بر اساس كارايي موضوع پايان نامه انجام ميگيرد وموضوعي كاربردي و با قدرت دفاع بالا براي دانشجويان انتخاب مي شود .
در همين راستا تيم آموزشي سور دانش با آموزش انجام پايان نامه در كلاسهاي آموزش انجام پايان نامه حقوق عمومي در طول دوره دانشجويان اين رشته را ياري خواهد داد، تا به بهترين نحو ممكن  پروسه پايان نامه خود را به اتمام برسانند

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :thesis
تاريخ: ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۴:۴۸

فايبرسمنت چيست؟

فايبرسمنت به مصالح ساختماني سيماني گفته مي شود كه از الياف در توليد آن استفاده شده است.

رايج ترين اين مصالح فايبرسمنت بردهايي هستند كه بيشتر براي پوشش نماي بيروني خانه ها و ساختمان هاي تجاري و يا كف ، سقف و ديوار هاي دروني جاهاي مرطوب ساختمان مانند سرويس هاي بهداشتي به كار مي روند .

امروزه در ايران مانند ديگر كشورها شاهد استقبال كاربران از اين محصول هستيم . فايبرسمنت برد ( پانل سيماني اليافدار) سيستم جديدي در صنعت ساختمان است كه باعث ارتقاي كيفيت و استفاده بيشتر از اين محصول شده است.

فايبرسمنت با توجه به مواد تشكيل دهنده آن با محيط زيست سازگاري دارد. از مزاياي فايبرسمنت برد اين است كه به راحتي برش داده مي شود و با توجه به طرح مورد نظر مي توان فرم دلخواه را به آن داد.

توليد فايبرسمنت برد 

در ميان فايبر سمنت بردها، روش توليد فايبر سمنت بردهاي سلولوزي و كلسيم سيليكاتي مشابه بوده و تنها تفاوت در مواد اوليه ي آنها ميباشد. بطور كلي ميتوان گفت كه به دليل وجود مقادير بيشتري از فيبرهاي كلسيم سيليكاتي در كلسيم سيليكات بردها، اين بردها هم سبكتر و هم خصوصيات مكانيكي و تحمل آتش بهتري رادارا مي باشند.

براي تشخيص فايبر سمنت بردهاي سلولوزي و كلسيم سيليكاتي كافيست به رنگ بردها دقت شود. صفحات سيماني اليافدار سلولوزي به دليل درصد بيشتر سيمان و وجود فيبر كمتر به رنگ طوسي وخاكستري نزديك است و اين در حاليست كه صفحات سيماني اليافدار كلسيم سيليكاتي اغلب متمايل به رنگ زرد و يا كرم هستند.

شايد يكي از مهم‌ترين دلايل استفاده از اين محصول قيمت فايبرسمنت برد باشد مخصوصاً در نماي ساختمان در مقايسه با ساير مصالح كه از قيمت بسيار مناسبي برخوردار مي باشد.

 

مزاياي فايبرسمنت برد

 • فاقد آزبست و عاري از هرگونه مواد مضر براي انسان و محيط زيست
 • مقاوم در برابر رطوبت، قابل شست و شو و مقاوم در برابر آب دريا قابل استفاده در مناطق ساحلي
 • مقاوم در مقابل خوردگي حشرات موذي، موريانه و آفات
 • مقاوم در مقابل ضربه و فشارهاي مكانيكي.
 • عدم ايجاد نخاله ساختماني و آوار
 • سرعت نصب و اجراي فوق العاده بالا
 • صرفه جويي مالي بسيار به دليل پايين آوردن وزن سازه
 • سھولت بخشيدن به عمليات اجراي تاسيسات مكانيكي و الكتريكي.
 • عايق صوتي بسيار موثر
 • مقاوم در برابر آتش، استفاده به عنوان پوشش ضد حريق در سازه ھاي فلزي
 • بدون انتشار گازهاي خطرناك و سمي در هنگام قرار گرفتن در معرض دماھاي بسيار بالا
 • مقاوم در برابر اشعه ي ماورا بنفش UV
 • ايجاد ساخت و ساز خشك و بدون نياز به ملات و مصالح سنتي از قبيل آجر، سفال، و گچ كاري
 • سهولت در تامين، تعمير، و نگهداري
 • تنوع نا محدود در رنگ، طرح، و داراي طيف وسيعي از ضخامت ھاي مختلف.
 • امكان توسعه بنا به صورت اضافه اشكوب

نماي فايبر سمنت برد

همانطور كه ميدانيد فايبرسمنت برد يكي از انواع نماي ساختمان است كه ويژگي هاي خاص خود را دارد و به همين علت مورد توجه سازندگان نماي ساختمان قرار مي گيرد.

اگر قصد نماكاري ساختمان خود را با استفاده از فايبرسمنت برد داريد، بايد بدانيد كه اين نوع نما در رده نماي ساختمان با قيمت متوسط قرار مي گيرد. به نظر مي رسد با توجه به قيمت مناسب اين نوع نما، براي ساختمان هاي معمولي، نماي فايبرسمنت برد گزينه خوبي باشد. نكته مهم ديگر، تجهيزات براي نصب اين نوع نما است كه قيمت مناسبي دارد. همچنين سرعت نصب به علت ويژگي هاي خود پنل هاي فايبرسمنت برد، نسبتا بالاست.

رنگ پذيري فايبرسمنت برد

اما از نظر رنگ، نماي فايبر سمنت برد رنگ پذير است. يعني مي توان اين نوع از نما را رنگ كرد و همين موضوع تنوع خاصي به اين نوع نما بخشيده است. تنوع رنگ به ويژه در دنياي امروز بسيار مهم و حائز اهميت است و به همين منظور نماي فايبر سمنت برد مورد توجه قرار مي گيرد. البته همين منافذي كه باعث رنگ پذيري ورق هاي فايبر سمنت برد مي شوند، بسيار جرم گير هستند كه خود از نكات منفي آن است.

 

 

[ ۱ ]